Seuraava koulutus alkaa maaliskuussa 2022 – ilmoittaudu nyt!

Seuraava kurssikokonaisuus alkaa maaliskuussa 2022, kurssille on vielä muutama paikka vapaana!

Huom! Mikäli ilmoittaudut mukaan kurssille ja maksat kurssimaksun viimeistään 31.12.2021 saat early-bird-etuna kirjan: Dr. Vodder’s Manual Lymph Drainage: A Practical Guide (kirjoittanut mm. Hildegard Wittlinger). Kirjasta on lisäarvoa teorian ja käytännön opiskeluun.

Teoriaopiskelua verkossa ja kädentaidot lähiopetusjaksoilla

Kenelle? Koulutukseen osallistujalla tulee olla kansainvälisen Vodder Akatemian sääntöjen mukaan lääkärin, fysioterapeutin, sairaanhoitajan, toimintaterapeutin, kuntohoitajan, koulutetun hierojan tai lähihoitajan (erikoisosaamisalana jalkojenhoito, kuntoutus) loppututkinto.

Sinulle, joka olet valmis sitoutumaan ja tekemään lujasti töitä harjoitellessasi uutta tekniikkaa.

Terveytesi tulee olla hyvä, sillä opiskelua suoritetaan parityöskentelynä, jolloin tulet saamaan itsekin paljon hoitoa. Terapeuttina tarvitset työssäsi myös hyvää kehonhallintaa ja koordinaatiokykyä.

Sisältö? Koulutus jakaantuu kurssisiältöihin Level 1, 2, 3. Koulutuksen kurssisisältöön kuuluu itsenäistä verkko-opiskelua, fysiatrian erikoislääkäri Kristiina Kokkosen teorialuentoja sekä intensiivisiä lähiopetusjaksoja. Kurssin hinta sisältää kaiken tarvittavan koulutusmateriaalin. Koulutuksen opintopisteet: 14 op

Koulutuksen pituus: itsenäistä verkko-opiskelua (varattava aikaa n. 30–45 tuntia) ennen Level 1 -jaksoa + 20 päivää lähiopetusta. Kunkin jakson välillä tulee harjoitella opittuja otteita ja tekniikkaa.

Koulutus toteutetaan Leppävirralla, Sport & Spa Hotelli Vesileppiksen luentotiloissa. Kurssilaiset kokeneet pienen kunnan turvallisena, ei liikkumista yleisillä kulkuvälineillä. Majoittuminen joko hotellillä tai koulutustilojen välittömässä läheisyydessä olevassa 8 hengen hirsitalossa. Näihin sopimushinnat. Leppävirralla myös Airbnb –asuntoja.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.